Spolupráce s E.Onem

 
Naše obchodní společnost VAE THERM, spol. s r.o. využívá již 4 měsíce Elektromobil SMART 45 1EV FORTWO COUPE ELECTRIC DRIVE, který máme zapůjčený od února 2014  na půl roku od společnosti E.ON Česká republika, s.r.o. Za tuto dobu elektromobil najezdil přes  3300 km.  Elektromobil je využívaný především v Ostravě a příměstských lokalitách, kam se  především hodí pro svůj ekologický provoz.. Na elektromobil se velice rychle navykne a řízení vozu je intuitivní. Sportovně tvarované sedačky zpříjemňují řízení. Akcelerace je přijatelná při rychlosti do 70 km/h, kdy si řidič troufne i na předjíždění. Také spotřeba el.energie je o poznání nižší při jízdě do  60 km/h. 
Tato zima nám neumožnila zjistit chování vozu při extrémních mrazech, ale při nižších teplotách okolo -5°C až -10°C s využitím topení a při rychlostech okolo 90 km/h  se ujelo na  jedno nabití pouze 105 km. Naopak,  při teplotách okolo 20 °C a při velmi šetrném šlapání na plyn, je možné s autem ujet až 140 km. Téměř vždy se dá ale s autem najet na jedno nabití 120 km. Spotřeba el.energie je za celé období necelých 19 kWh na 100 km. Záleží však na okolních podmínkách a zejména stylu řízení . Auto se dobíjí cca co 2-3 den.
S elektromobilem jsme velmi spokojeni, přináší zajímavou zkušenost a každá jízda je potěšením.
 
Společnost VAE THERM, spol. s r.o. mj.  pořídila v r.2013 ve spolupráci se společností E.ON dva automobily, které jezdí na plyn – CNG. Automobily využívají zaměstnanci servisního střediska. Uvažuje se o pořízení dalších aut na plyn-CNG s ohledem na úsporu za PHM.